Školné

Školné ve ScioŠkolách se odvíjí od provozních nákladů každé školy, proto je v různých lokalitách různě vysoké. Má tyto hlavní náležitosti:

• platí se pouze 10 měsíců
  • ve školném je zahrnuta i školní družina či školní klub
  • nezahrnuje náklady na stravu
  • nezahrnuje náklady na akce mimo školu
  • při platbě na celý rok dopředu poskytujeme slevu ve výši 2 %
  • poskytujeme slevu na školné pro sourozence

Nadační fond ScioŠkol

Nadační fond ScioŠkol vznikl v roce 2020. Jeho hlavním posláním je podpora rodin scioškoláků v obtížné životní nebo finanční situaci formou dočasného příspěvku na školné. Důležité je zdůraznit, že NF ScioŠkol není sociálním fondem a jeho posláním není řešit dlouhodobé finanční problémy žadatelů.

NF ScioŠkol byl zpočátku financován společností Scio, která poskytla počáteční dar ve výši 550 tisíc Kč a následně ještě několik menších darů. Během posledních let patří mezi dárce z velké části rodiče dětí ze ScioŠkol a další jednotlivci, za což jim velmi děkujeme. Za rok 2021 do fondu přišlo 115 tisíc Kč, za rok 2022 to bylo 227 tisíc Kč a za rok 2023 pak 377 tisíc Kč. Aktuální stav transparentního účtu můžete sledovat zde. Budeme velmi rádi, když se i vy stanete dárcem, a pomůžete tak dalším rodinám překonat obtížné období.

Za 4 roky fungování fond vyhodnotil 103 žádostí z různých ScioŠkol, přičemž bylo schváleno 77 z nich. Podpořeno tak bylo 62 scioškoláků, kteří se díky tomuto příspěvku mohou dál vzdělávat ve ScioŠkole.

Členy správní rady jsou:

• Radek Boček, otec dvou absolventů ScioŠkoly Brno-Heršpice
  • Ivan Konečný, otec absolventa ScioŠkoly Brno-Heršpice
  • Tomáš Habermann, otec dvou dětí a člen vedení společnosti Scio

Nadační fond je určen pro všechny ScioŠkoly (základní i střední).

Žádám o příspěvek

Jak vyplnit žádost?

Formulář žádosti o příspěvek - formulář obsahuje desatero NF, na základě kterého správní rada rozhoduje o příspěvcích. Při podávání žádosti doporučujeme zvážit, zda žádost koresponduje s desaterem a uvádět argumenty podporující jednotlivé body v rámci desatera.

Prostřednictvím formuláře popište Vaši finanční situaci a vyhodnoťte potřebnou míru spoluúčasti NF při platbě školného. Do žádosti uveďte reálné školné i s případnými slevami.

Kdy bude žádost vyhodnocena?

Žádat je možné o příspěvek pouze pro nadcházející měsíce, kdy bude hrazeno školné. Správní rada se schází jednou za měsíc a vyhodnocuje žádosti došlé k 15. dni v měsíci. O poskytnuté výši příspěvku na školné budete informováni e-mailem.

Formulář žádosti o příspěvek

Chci darovat

V nečekané finanční tísni se nachází mnoho rodin, ať už v souvislosti se ztrátou zaměstnání, onemocněním a z dalších důvodů. Jiná skupina rodin je na tom finančně dobře a osudy ScioŠkoláků a jejich rodičů jim nejsou lhostejné. NF ScioŠkol je tak dobrým příkladem solidarity silnějších se slabšími, navíc napříč jednotlivými ScioŠkolami. Nikdo z nás si totiž nemůže být jistý, že nějakou formu pomoci či podpory nebude za čas sám potřebovat.

Všechny nás spojuje rozhodnutí vzdělávat děti ve ScioŠkole, a to v souladu s jejími základními hodnotami. Věříme tedy, že i podpora ostatních takto uvažujících lidí je pro řadu z nás podobně důležitá. Existuje přitom několik základních možností, jak se do podpory druhých prostřednictvím NF můžete zapojit:

• dobrovolně navýšit školné o několik procent a tuto částku poukazovat měsíčně na účet NF;
  • pokud jste uhradili školné na celý rok dopředu a využili související slevu, můžete na účet NF zaslat částku odpovídající této slevě;
  • poukázat na účet NF jednorázový dar v libovolné výši.

Nadační fond má zřízen transparentní účet 2860207/0100 u Komerční banky. V případě vašeho zájmu vystaví NF potvrzení o poskytnutí daru pro účely snížení základu daně z příjmů (pište na NFS@scioskola.cz). U větších darů jsme též připraveni uzavřít darovací smlouvu.

Děkujeme všem dárcům!

Nadační fond ScioŠkol